Genel Tanıtım

Pek çok hasta ameliyattan çok anestezi ve anesteziden uyanma ya da uyanamama korkusunu yaşamaktadır. FSM Sağlık Grubu olarak amacımız, ameliyat ve sonrasında hastalarımızın rahatını, güvenliğini sağlamaktır. Hastanemizde, uygulanan başarılı anestezi teknikleri ve deneyimli ekip ile hastalarımızın, ameliyat sonrası ağrısız şikayetsiz ve sorunsuz bir şekilde yatağına veya evine gitmesini sağlanmaktadır.

Operasyonun güvenli bir şekilde sürdürülebilmesi için ilk koşul, hastanın anestezi hekimi tarafından değerlendirilmesidir. Anestezi muayenesinden geçen bir hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak istenecek laboratuvar tetkikleri de oldukça önem kazanmaktadır. Bu tetkik sonuçları değerlendirildikten sonra hasta anesteziye hazırlanarak belirlenen anestezi tekniklerinden birisinin uygulanması ile ameliyata başlanmaktadır. Böylece ameliyat riski minimum düzeye indirgenmiş olmaktadır.

Hastanemizde anestezi hekimimiz ameliyat öncesi sizi muayene edip, medikal durumunuza göre size en uygun anestezi yönteminin hangisi olduğuna sizinle birlikte karar vermektedir. Alacağınız anestezinin kesin kararı; ameliyatınıza, ameliyat süresine, sizin tıbbi ve cerrahi öykünüze ve fizik muayene bulgularınıza göre seçilmektedir.

Anestezi hekimimiz, hastaya uygun anestezi uygularken operasyon lokal anestezi ile gerçekleştiriyor bile olsa cerrahi girişim süresince hastanın tüm yaşamsal fonksiyonlarını takip ederek, istem dışı gelişen reflekslerine ilaç ve aletler ile gerektiğinde müdahalelerde bulunmaktadır. Ayrıca yeterli sıvı, kan basıncı ve nabız düzenlemesini de yapmaktadır.

Doktorlar

Uzm. Dr. Obada Vahbeh

Anestezi ve Reanimasyon