Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümü, bebek, çocuk ve ergenlerin tıbbi bakımıyla ilgilenen tıp bilim dalıdır. Pediatri genel olarak çocukların sağlığı ve hastalıkları ile ilgilenir.

Çocuklar, gelecek için özenle yetiştirilen, eğitilen ve tüm ihtiyaçları eldeki olanaklar doğrultusunda en üst düzeyde karşılanan en değerli bireylerdir. Çocukların doğdukları andan itibaren gereksinimleri her gün artar ve değişir. Başta karnının doyurulması, altının temizlenmesi ve uyku ihtiyacı olan çocuk, zamanla sevgi, ilgi, oyun ister, bu istekler ve gereksinimler yaşı ile birlikte değişerek artar.

Çocuğun büyümesi ile birlikte değişmeyen tek konu, sağlık hizmetlerinden yararlanma ihtiyacıdır. Çocuk doğduğu andan itibaren bu hizmetlerden düzenli olarak yararlanmalıdır.

HİZMETLERİMİZ:

Sağlık grubumuzda aile ve çocukla kurulan samimi görüşmelerin yanı sıra, rahatlatıcı bir ortamda çocuk psikolojisine uygun bir şekilde hizmet verilmektedir.

Çocuk sağlığı ve hastalıkları bölümümüzde, çocuklara koruyucu sağlık hizmetleriyle birlikte verilen hizmetlerimiz şu şekildedir :

  • Erken tanı ve tedavi hizmetleri sunulmaktadır.
  • Doğum anından itibaren, yeni doğan bebeğin değerlendirilmesi
  • Doğumsal hastalıkları, doğum sonrası düzenli takip ve kontrolü, aşı takibi
  • Sağlıklı çocukların büyüme gelişimi
  • Beslenme, koruyucu hekimlik hizmetleri, annenin bilgilendirilmesi

Muayene, her türlü tetkik, laboratuvar, görüntüleme hizmeti uzman ekibimiz tarafından verilmektedir.

Sağlık grubumuz bünyesinde bulunan Delta Hospital bebek dostu  hastanedir. Kadın hastalıkları ve doğum kliniği dahil olmak üzere tüm hemşire ve hekimlerimiz bebeklerin fizyolojik gelişimlerini sağlıklı bir biçimde devam ettirebilmeleri için bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda ailelere anne sütünün önemini anlatmaktadır.

Fizyolojik gelişimlerini sağlıklı bir biçimde devam ettirebilmeleri için bebeklerin ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda ailelere anne sütünün önemini anlatmaktadır.

Doktorlar

Uzm. Dr. Ali Fani Çelik

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Hayrettin Yılmaz

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Kemal Bilgin

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Musa Ekrem Açıkalın

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Osman Ayhan Şener

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Uzm. Dr. Tuncay Yılmazer

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları