Anne ve baba dışında ziyaretçi kabul edilmemektedir.

10:30-11:30 arasındadır. Enfeksiyon açısından sık ve uzun ziyaretler risk taşıdığından ziyaretinizi kısa süreli tutunuz.

Hasta hakkında bilgi, hastanın hekimi tarafından sadece anne ve babaya verilir. Telefonla hasta hakkında bilgilendirme yapılmaz.

Bebekler yoğun bakıma getirildiğinde, babaları yoğun bakıma ziyarete alınıp bilgi verilir. Babaların yoğun bakıma ziyaretleri cumartesi günleri saat 10:30-11:30 arası planlanmıştır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi uygun değilse ziyaret ve bilgi saati o gün için değişebilir.

Ateş, ishal, kusma, öksürük, burun akıntısı, gribal enfeksiyon ve diğer bulaşıcı hastalığı olan anne ve babalar şikayetleri geçene kadar ziyaret için alınmazlar.

Yenidoğan yoğun bakımda yatan bebeklerin fotoğrafının çekimini ailelerin yapmasına izin verilmemekte, ailenin telefonuna bebeğin fotoğrafını sadece bebeğin hemşiresi çekebilmektedir.

Yoğun Bakıma girerken yoğun bakımın girişindeki lavaboda mutlaka ELLERİNİZİ YIKAYINIZ ve “El hijyeni için El Antiseptiği” kullanınız. Yenidoğan Yoğun Bakım’a girerken ziyaretçi önlüğü giyiniz ve maskenizi takınız. Bu konuda personelimizden yardım isteyebilirsiniz.

Enfeksiyon riski açısından; ziyaret sırasında küvözlere dokunmayın, hasta dosyalarını karıştırmayın ve başka hastaya temas etmeyiniz.

Yenidoğan yoğun bakım hemşireleri, anneleri süt sağmaları konusunda bilgilendireceklerdir.

Yoğun Bakımdan çıkarken yoğun bakımın girişindeki lavaboda mutlaka ELLERİNİZİ YIKAYINIZ ve “El hijyeni için El Antiseptiği” kullanınız.

Ziyaretinizin sonunda ziyaretçi önlüğünü çıkararak, hemşireye teslim ediniz.

Hastanın takiplerinde beklenen ya da beklenmedik olumsuz bir durum gelişmesi halinde hasta yakınlarına telefon numaralarından ulaşılarak bilgilendirme yapılır.